fbpx
preloader

♥ Tüm siparişleriniz bir sonraki iş günü kargoya teslim edilir. 1-3 iş gününde ulaşır. 500 TL ve üzeri ÜCRETSİZ KARGO ♥

♥ Tüm siparişleriniz bir sonraki iş günü kargoya teslim edilir. 1-3 iş gününde ulaşır. 500 TL ve üzeri ÜCRETSİZ KARGO ♥

Ametist Taşı Faydaları ve Özellikleri Nedir?

ametist taşı

doğaltaş & mineral bilgileri

Trigonal

kristal sistemi

7 Mohs

Sertlik derecesi

Ametist Amethyst Rüya Taşı Faydası Nedir Doğaltaş Kristal Mineral

Hava

element

SiO₂

kimyasal bileşimi

Trigonal

Kristal Sistemi

7 Mohs

Sertlik derecesi

Ametist Amethyst Rüya Taşı Faydası Nedir Doğaltaş Kristal Mineral

Su

element

SiO₂

kimyasal bileşimi

ametist ile
Mor ve Ötesini Keşfet

Yorucu bir günün sonunda veya kaotik bir durumun ortasında, bir dakikalık bile olsa huzur ve sessizlik dilediniz mi? İçsel bilgeliğiniz ve bilginizle bağlantı kurmaya mı çalışıyorsunuz? Enerjinizi yükseltmek için manevi bir yolculukta mısınız? Bu sorulardan herhangi birine evet dediyseniz, ihtiyacınız olan Ametist.
Ortaçağ dönemindeki medeniyetler tarafından çok büyük ilgi ve değer görmüştür. O dönemde yaşayan birinci sınıf insanlar tarafından en değerli hediyelerden biriydi. Ametist taşını kişi kendine satın almaz, kalpten sevdiklerine hediye ederdi. Hediye gelen Ametist taşının enerjisinin kullanan kişiyle daha derin bir bağ kurduğuna ve onu koruduğuna inanılırdı. Safir, Yakut, Zümrüt ve Elmas kadar değerli sayılan Ametist, günümüzde keşfedilen bir çok maden yatakları nedeniyle daha kolay bulunabilen bir taş olsa da, yine de en çok tercih edilen ve en özel taşlardan biridir.

Yeni başlayanlardan daha deneyimli kristal uygulayıcılarına kadar, her kristal severin koleksiyonunun önemli bir parçasıdır.

Ametist, maneviyat ve sezginin merkezi olan üçüncü göz çakrasına ve evrenle bağlantımızı yöneten taç çakrasına derinden bağlıdır, bu enerji merkezleri ise mor renkle ilişkilendirilir. Kuvars çeşidi olan Ametist‘in büyüleyici mor rengi, üçüncü göz ve taç çakralarını dengelemek, açmak ve harekete geçirmek için neden bu kadar güçlü bir taş olduğunu açıklamaya yardımcı olur.

Ametist taşı bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip dönüştürür. Takı ya da güzellik ürünü olarak kullanılabildiği gibi, aynı zamanda odanın herhangi bir yerinde durması bile olumsuz enerjileri pozitife dönüştürmesi için yeterlidir. Fazla çalışmaktan ve stresten kaynaklanan zihinsel yorgunluğu giderir.

Uykuya dalmakta zorlanıyorsanız ya da rüyalarınızı hatırlayamıyorsanız, bir parça Ametist taşını yastığınızın altına koyabilirsiniz.

Sonuç olarak, hayatınıza daha fazla huzur, şifa ve ruhsal farkındalık getirmek için Ametist kristal şifa özellikleriyle çalışırken, neden dünya çapında en popüler ve en çok aranan kristallerden biri olduğunu anlamaya başlayacaksınız.

Ametist Çakra Etkileri

1-90x90

Taç Çakra

SHASRARA - Crown Chakra
100%
5dee4acc86354

3. Göz Çakra

ANJA - Third Eye Chakra
99%
vishuddha-2323

Boğaz Çakra

VİSHUDDHA - Throad Chakra
90%
pngwave

Kalp Çakra

ANAHATA - Heart Chakra
40%
manipura-23

Karın Çakra

MANİPURA - Solar Plexus Chakra
30%
svadhisthana-232323

Sakral Çakra

SWADHİSTHANA - Navel Chakra
30%
root-23

Kök Çakra

SWADHİSTHANA - Root Chakra
30%
Sepet
Oturum Aç

Henüz hesabınız yok mu?

Aradığınız ürünleri görmek için yazmaya başlayın.
Geometra Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır.
Menü
Ana Sayfa
Mağaza
Blog
Hesabım