preloader

♥ Hafta içi 13:00'e kadar verilen tüm siparişler AYNI GÜN ve ÜCRETSİZ KARGO ile gönderilir. ♥

♥ Hafta içi 13:00'e kadar verilen tüm siparişler AYNI GÜN ve ÜCRETSİZ KARGO ile gönderilir. ♥

Lav Taşı Faydaları ve Özellikleri Nedir?

lav taşı

doğaltaş & mineral bilgileri

Amorf

kristal sistemi

5 Mohs

Sertlik derecesi

Lav Lava Taşı Nazar Büyü Faydası Nedir Doğaltaş Kristal Mineral

Toprak

element

Ca Mg O6Si2

kimyasal bileşimi

Amorf

kristal sistemi

5 Mohs

Sertlik derecesi

Lav Lava Taşı Nazar Büyü Faydası Nedir Doğaltaş Kristal Mineral

Toprak

element

Ca,Mg,
O6,Si2

kimyasal bileşimi

lav taşı ile
Güç ve Koruma

Zamanın başlangıcından beri insanlar volkanik tezahürlerden büyülenmiş ve korkmuşlardır. Dünyanın gücünü, elementler karşısında insanlık durumunun kırılganlığını sembolize eder. Bazen ilahi olanın enkarnasyonudur, tellürik güçlerin dünyadaki birçok insanın kozmogonisinde temsilleri vardır ve bu patlamalar bazen ilahi gazapla da ilişkilendirilebilir. Sonuç olarak Lav Taşı eski halkların mitlerinde, efsanelerinde ve büyüsel ritüellerinde her zaman önemli bir yere sahip olmuştur.Büyülerle savaşmak, güç ve koruma getirmek, bu magma minerallerinin de kullanıldığı ayinler dünya tarihine damgasını vuruyor. Görünen o ki, “bazalt” kelimesi, birinci yüzyılın doğa bilimci yazarlarından Yaşlı Pliny’nin Habeşistan’dan “pişmiş” anlamına gelen “Bsalt” teriminden çıkardığı yazılarında bulunuyor. Aynı anda hem çok sert hem de hafif olan, rengi ve kökeni açısından eşsiz olan bu garip mineral, zaman içinde birçok kullanım alanı bulmuştur.

Tedavi edici veya büyülü kullanımının yanı sıra, Orta Çağ’da harç üretimi veya bina inşaatı için önemli bir rol oynamıştır. Örneğin, Clermont-Ferrand’daki Notre Dame De L’Assomption Katedrali’nin Volvic lavından inşa edilmiştir, aynı zamanda Amboise çeşmesi de vardır.

Psikolojik olarak, neşe getiren, yatıştırıcı olarak kullanılan faydalı bir mineral oluşumudur. Kaba görünümü, içerdiği yumuşaklık ve sıcaklıkla tezat oluşturur. Kullanıcıları üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir, onlara cesaret, özgüven ve güç kazandırır. Dünyanın matrisinden gelir, yeniden doğuş, yenilik ve değişim getirir. İçerdiği ateş gücü pozitif güce dönüştürülür. 

Doğal manyetizması, günlük yaşamın zorluklarının üstesinden gelmeye yardımcı olur. Bu mineral oluşumu aynı zamanda psikolojik yeniden yapılanma için bir müttefiktir, travmanın, gizli tıkanıklıkların, olumsuz ve aşırı duyguların üstesinden gelmek için güç getirir. Bu mineralin öfke, hayal kırıklığı ve sinirlilik üzerinde büyük etkisi vardır. Aynı zamanda, kendini bilmeye götüren, bilinçdışının mükemmel bir ortamıdır.

Litoterapide, güçlü enerjisi çakralarla rezonansa giren uyarıcı bir mineraldir. Özellikle kök, kutsal ve solar pleksus çakraları bu güçlü taşın enerjisi ile birbirine bağlanır. Bu donmuş lavda bulunan ateş ve toprak ana enerjileri onu kök salan bir vektör yapar.
 
Bedeni ve zihni yeniden bağlamamıza, geçmişi ve travmalarını arkamızda bırakmamıza, şimdiyi kabul etmemize ve geleceği huzur içinde karşılamamıza izin verir. Zihni dengeler, onu gereksiz inançlardan ve ilkel korkulardan arındırır. Bu nedenle, bilinmeyene doğru korkmadan gitmemize ve neşe ve uyum içinde kendimizi aşmamıza izin verir. Avantajlarından yararlanmak için, bir bileklik olarak veya sadece bir inci kolye olarak takmak idealdir. 
 
Bakımını yapmak ve özelliklerini eski haline getirmek için yeniden şarj etmek için, ister mücevhere monte edilmiş olsun, ister inci bilezik veya başka bir şekilde olsun, hafif kaya tuzlu suda yıkanmasına izin verilmesi tavsiye edilir. Bu nedenle, doğal manyetizması, kullanıcıları üzerinde olumlu bir etkiye sahip olan, onları geçmiş travmalar karşısında destekleyen, onlara günlük yaşamla başa çıkma gücü veren ve geleceği dinginlikle karşılamalarını sağlayan güçlü bir araçtır. 
 
Kök salma özelliğiyle hem duygusal hem de bedensel bir istikrar getiren bilinçdışının bir vektörüdür. Bu nedenle, doğal manyetizması, kullanıcıları üzerinde olumlu bir etkiye sahip olan, onları geçmiş travmalar karşısında destekleyen, aynı zamanda onlara günlük yaşamla başa çıkma gücü veren ve geleceği dinginlikle karşılamalarını sağlayan güçlü bir araçtır. 

   

Lav Taşı Çakra Etkileri

1-90x90

Taç Çakra

SHASRARA - Crown Chakra
100%
5dee4acc86354

3. Göz Çakra

ANJA - Third Eye Chakra
100%
vishuddha-2323

Boğaz Çakra

VİSHUDDHA - Throad Chakra
100%
pngwave

Kalp Çakra

ANAHATA - Heart Chakra
100%
manipura-23

Karın Çakra

MANİPURA - Solar Plexus Chakra
100%
svadhisthana-232323

Sakral Çakra

SWADHİSTHANA - Navel Chakra
100%
root-23

Kök Çakra

SWADHİSTHANA - Root Chakra
100%
Sepet
Oturum Aç

Henüz hesabınız yok mu?

Geometra Copyright © 2023 Tüm Hakları Saklıdır.
Ana Sayfa
Mağaza
Hesabım
Blog